פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח עסק

בעלי עסקים רבים משקיעים את מרב זמנם מרצם וכספם בעסק שהם מקימים ולכן חשוב לתת מענה נכון ואמיתי לסיכונים שישנם בדרך.

חשוב שנחפש לא רק את המחיר הטוב ביותר אל גם את הכיסוי הטוב והנכון ביותר עבורנו בביטוח העסק.

עולם ביטוח לעסקים מגוון מאד ונותן מענה רחב למאות ענפים בשוק, ולכן כשאנו עושים ביטוח לעסק שלנו אנחנו צריכים לחשוב מה הם הסיכונים בדרך והאם הפוליסה שאנו רוכשים באמת נותנת מענה לסיכונים אלו. אז כמה עצות בבחירת ביטוח נכון.

הגדרת הסיכונים לעסק

בעלי עסקים רבים רוכשים את הפוליסה מבלי לאבחן את הצרכים ואת הסיכונים בעסק,

נביא מספר דוגמאות: בעלי חנויות רבים מבטחים את תכולת החנות מפני שריפה ונזקי טבע ופריצה ומאמינים שהם מכוסים במאת האחוזים ולא לוקחים בחשבון שבמקרה כזה ישנה תקופה לא קצרה שבה יש להשיב את העסק לקדמותו בתקופה זו העסק לא פעיל ויש אבדן הכנסות גדול, כיום חברות הביטוח מציעות מגוון הרחבות כמו כיסוי אבדן רווחים למשל שנועד לתת מענה כספי במקרים כאלו.

סוג הכיסוי וגבולות האחריות

דוגמה נוספת רבים מבטחים את עצמם בביטוח עסק בנושא אחריות מקצועית ומחפשים את המחיר הזול לצד הכיסוי המרבי, לסכום הביטוח בפוליסה זו ישנם שתי הגדרות אחת סכום ביטוח למקרה והשני סכום ביטוח לתייקופת הפוליסה וצריך לדעת את ההבדל אם לקוח תבע את בעל העסק בגין רשלנות וסכום התביעה גבוהה מסכום הביטוח למקרה את ההפרש יישא המבוטח, לרוב סכום הביטוח למקרה ותקופה שווים אך צריך לדעת שם מפחיתים את סכום הביטוח למקרה זה יכול להוזיל את הפרמיה ולכן יש לחשב את הסיכון מראש בעת רכישת הפוליסה.

דגש נוסף צריך לשים בביטוחי אחריות מקצועית האם הפוליסה היא על בסיס תביעה או על בסיס מקרה נרחיב על כך במאמרים.

החרגות והרחבות

חשוב שתדעו מה הם ההחרגות (מה שחברת הביטוח לא מכסה) בפוליסה והאם ניתן לרכוש הרחבות שמבטלות את ההחרגה, למשל בביטוח תכולה לעסק בסעיף נזקי שיטפונות ישנו חריג לתכולה שנמצאת בגובהה נמוך מ 24 ס"מ מהקרקע, ניתן לבקש לבטל חריג זה בתוספת פרמיה, ביטול זה חשוב למי שמחזיק סחורה באופן קבוע על רצפת העסק.

השתתפות עצמית

חשוב לבדוק לפני רכישת הביטוח מה ההשתתפות העצמית בכל מקרה ביטוח, בחלק מפוליסות הביטוח ניתן לבטל או להפחית את גובהה ההשתתפות העצמית או לחלופין להגדיל אותה ובכך להוזיל את פרמיית הביטוח.

דרישות מיגון ואמצעים הפחתת הנזק

 שימו לב לדרישות חברת הביטוח האם הם מקוימים על ידכם והאם הם סבירים, למשל יש חברות ביטוח שדורשות במקרה פריצה שבעל העסק יגיע לעסק ויכנס לבדוק אם יש פריצה האם דרישה כזו סבירה בעינכם?! אם לא חפשו חברת ביטוח שניתן לבטל או להפחית את דרישות המיגון.

 

כפי שניתן לראות חשוב בעת רכישת ביטוח להתייעץ עם גורם מקצועי ומוסמך אשר ידע לאפיין את הסיכונים והצרכים האישיים שלכם ולהגן עליכם בצורה נכונה ולא להתבסס רק על הסטנדרט שנרכש בד"כ מחברות הביטוח, כמו כן עסקים הם דינמיים ולכן חשוב לא לשכפל את הפוליסה מהשנה החולפת בצורה גורפת אלא לבדוק האם היו שינויים בעסק שמצריכים שינוי בפוליסה וכן האם יש שינויים בתנאי הפוליסה החדשה.

בקישורים הבאים למאמרים באתר תוכלו לקרוא יותר בהרחבה איך לבחור נכון ביטוח לעסק אנו עושים מאמצים לעדכן את המאמרים ולהביא עבורכם את ההמלצות והנושאים החשובים ביותר ולכן נשמח שתשתפו את המאמרים עם חבריכם.

עקרונות בסיס בביטוח עסק

 

לקבלת הצעה לביטוח לעסק השאר פרטים

מאשר את תקנון האתר