פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח אופנועים

ביטוח אופנועים

ביטוח אופנועיםעקב הסטטיסטיקה הלא מחמיאה של תאונות הדרכים בהם מעורבים רוכבי אופנועים, ביטוח אופנועים נחשב לביטוח שלחברות הביטוח לא משתלם להציע אותו. מצדו השני של המתרס, ביטוח אופנועים מעורר מחלוקות רבות בקרב רוכבי האופנועים הסובלים מעלייה ניכרת של עלות פוליסות ביטוח אופניים אשר ממשיכה לעלות מדי שנה.

על מנת לתקן את המצב, הונהגה רפורמה בתחום של ביטוח אופנועים וכיום מה שקובע את הגובה של הפוליסה הם פרמטרים כמו וותק וגילו של הנהג, הרשאותיו הקודמות וכמות התאונות בהן הוא היה מעורב. הדבר יוצר מצב שבו נהגים זהירים יותר מקבלים פוליסות ביטוח אופנועים זולות יותר ואלה שאינם, נאלצים לשלם מחירים גובהים ולעבוד קשה על מנת לאתר חברת ביטוח שתהיה מוכנה לבטח אותם.

סוגים שונים של פוליסות ביטוח אופנועים

ביטוח אופנועיםכמו ברכבים, גם לאופנועים ישנו ביטוח חובה שנהיגה בלעדיו היא עבירה על החוק. ביטוח אופנועים שהנו חובה הוא המשמעותי, היקר והחשוב ביותר והוא זה שבזכותו תקבלו פיצוי כספי במידה ותיפגעו חס וחלילה בצורה פיזית.

ביטוח צד ג' מומלץ מאוד עבור רוכבי האופנועים אך אינו חובה והוא בדרך כלל נרכש בתמורה לכמה מאות שקלים נוספים מעל עלותו של ביטוח חובה. ביטוח אופנועים צד ג' מומלץ מאוד על מנת למנוע הוצאות מיותרות בעתיד במידה והאופנוע שלכם יגרום נזק כלשהו לצד ג'. ישנן חברות ביטוח אשר מציעות הרחבת ביטוח צד ג' לכדי ביטול השתתפות עצמית בתמורה לתוספת לא משמעותית, הצעה זאת הנה אטרקטיבית ומומלץ לא לחסוך עליה כסף.

ביטוח אופנועים מקיף לרוב אינו משתלם מכיוון שהוא מייקר את סך עלות הביטוח ועלול להגיע למחירו של האופנוע עצמו וזאת בדיוק הסיבה לכך שרק בעלי אופנועים יקרים מאוד מבטחים את הכלי הדו גלגלי שלהם באמצעות ביטוח מקיף על מנת להבטיח כיסוי במקרה של גניבה או נזק אחר למרכיבי האופנוע.

 ביטוח אופנועים ב"הפול"

"הפול" הוא מוסד אשר הוקם על מנת לספק ביטוח חובה לרוכבי אופנועים שחברות הביטוח מסרבות לבטח אותם בגלל היסטוריית ההרשאות והתאונות שלהם. הפול מציע אלטרנטיבת ביטוח אופנועים יקרה מאוד ולא מומלץ להגיע למצב שבו היא האפשרות היחידה הקיימת עבורכם.