פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח רכב חובה

ביטוח רכב חובה כשמו כן הוא- חובה. כאשר קונים רכב, החוק בישראל מחייב שיהיה לו תעודת ביטוח. למעשה, על פי חוק אין לנסוע ברכב שנקנה לפני המצאת התעודה המאשרת את הביטוח עם חתימות הבנק וחברת הביטוח המעידים שהפוליסה שולמה. משמעות הדברים היא פשוטה- כאשר נוסעים ברכב ללא ביטוח רכב חובה בתוקף זוהי עבירה פלילית.

למי מיועדת הפוליסה?

על כל אדם העולה לרכב לוודא כי יש לו אכן ביטוח בתוקף.  ביטוח רכב חובה מגן למעשה על הנהג ועל הסובבים אותו- נוסעים והולכי רגל מנזקים העלולים לקרות להם כתוצאה מהנהיגה ברכב. כך למשל הוא מגן עליו, על הנוסעים אתו ועל הולכי הרכב מפני נזקים גופניים. כאשר הפיצוי הוא בהתאם לתנאי הפוליסה, פקודת ביטוח רכב מנועי וחוק הפיצויים לנפגעים מתאונות דרכים.

כמה היא עולה?

פוליסת ביטוח רכב חובה עולה בהתאם למספר קריטריונים הן של הרכב והן של הנהג, כמו בכל פוליסת ביטוח אחרת. נתוני הרכב הנבדקים: גיל הרכב, סוג מנוע הרכב, התאונות שעבר, בדיקות בטיחות שעבר וכד'. נתוני הנהג שנבדקים: גילו של הנהג, האם הנהג הורשע בעבירות תנועה, משך זמן הרישיון שיש לו, וכדומה.

מי שקובע כמה יעלה ביטוח רכב חובה הם חברות הביטוח. קביעת המחירים נותנת כר פורה לתחרות על קליינטים שיוצאים בסופו של דבר מורווחים מכך. כאשר חברת הביטוח קובעת את התעריף עבור רכישת פוליסת ביטוח רכב חובה היא לוקחת בחשבון את נתוני הרכב, כפי שפורט לעיל.

אמנם החוק אוסר לנסוע ברכב ללא פוליסת חובה בתוקף, אך ניתן לקצר את הליך ההמתנה לביטוח חובה לרכב באמצעות חברת הביטוח. איך? פשוט מאד. באמצעות תשלום על הביטוח באופן מהיר כמו בכרטיס אשראי. כמו כן חברת הביטוח יכולה לשלוח בפקס העתק של תעודת ביטוח רכב חובה. היתרון בכך הוא שתעודה זו מוכיחה לשוטר שיש ללקוח פוליסה, והוא יכול לנסוע ללא כל צורך להמתין עד שהתעודה המקורית תגיע בדואר.