פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח רכב מסחרי

ביטוח רכב מסחרי כולל את כל סוגי הרכבים המסחריים שאנו מכירים: החל ממלגזות, אוטובוסים מוניות ומשאיות ועד לרכבי שירות והצלה, רכבים לטאטוא כבישים וכיוצא בזה.

נהוג לחלק את הרכבים המסחריים ל-2 קבוצות עיקריות: בטיח רכב מסחרי השוקל עד 4 טון, וביטוח רכב מסחרי העולה על 4 טון. להלן נפרט על הביטוח של כל אחד מסוגי הרכבים המסחריים:

ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון

החוק במדינת ישראל קבע פוליסת ביטוח לרכב מסחרי עד 4 טון. בפוליסה זו מוגדרים כל הכיסויים המינימאליים הנכללים בפוליסת הביטוח. כאשר מטרתו של החוק היא הגנה על המבוטחים מפני טעויות של חברת הביטוח וכיסוי מינימאלי הדרוש במסגרת ביטוח רכב מסחרי. תנאי הפוליסה של ביטוח רכב מסחרי תקפים רק ברכישת ביטוח לרכב מסחרי עד 4 טון, והם לא ניתנים לשינוי על ידי חברות הביטוח, אלא אם כן הדבר יהיה לטובת המבוטח.

ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון

בחוק במדינת ישראל לא מציין את תנאים מינימאליים לפוליסת ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון. במקרה זה, חברות הביטוח יכולות ואכן עושות כרצונן לגבי שינוי תנאי ופוליסת הביטוח של הרכב.

כך ניתן לראות באמצעות סקר קטן בין חברות הביטוח השונות שינוי משמעותי בין חברת ביטוח אחת לשנייה, אם זה באופן התמחור, בסעיפים ובכיסויים אותם מכסה פוליסת הביטוח, המשתנים מחברה לחברה. כך למשל ניתן לראות שינויים בין החברות השונות בנושאים הבאים: הוצאות גרירה, ביטוח מצבי בלאי ומזגן ועוד.

הפרמיה של ביטוח רכב מסחרי מחושבת לפי גילו של נהג הרכב, סוג הרכב, גילו ושוויו. כך לדוגמא: הפרמיה תתייקר במידה ומדובר ברכב ישן, או ברכב המשמש בין היתר להעברת חומרים, מה שמגביר סיכון לדליקה. כמו כן הפרמיה של ביטוח רכב מסחרי תתייקר בהתאם לנהג ולסביבה שלו, למשל הפרמיה של הביטוח תעלה במידה וקיים חשש לגניבת הרכב בגלל הסביבה, או במקרה שנהג עבר על עברות תנועה ואף תאונות.