פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח רכב פרטי

על פי החוק במדינת ישראל חייב כל נוהג ברכב לבטח את רכבו בביטוח רכב פרטי, ביטוח זה נקרא: ביטוח חובה. ביטוח זה הוא הביטוח הבסיסי והחשוב ביותר שעל הנהג לעשות. במידה ואדם נוהג ללא ביטוח רכב חובה תקף מעבר לכך שעבר על החוק, הרי שהדבר כרוך בסיכון מיותר אם יתרחש נזק כלכלי.

האחריות על ביטוח רכב פרטי מוטלת על כתפי הנהג בלבד, וללא תעודת ביטוח עליו להבין כי ייתכן מאד שבמקרה של תאונה יוגשו נגדו תביעות לנזקים שנגרמו לצד אחר שהיה מעורב בתאונה.

ביטוח רכב פרטי מבטח גם את שאר הנהגים הנוהגים ברכב. במידה ואכן ישנם נהגים נוספים לרכב, בעל הרכב מספק את פרטיהם לחברת הביטוח בזמן רכישת הפוליסה. במקרים מסוימים עובדה זו מוזילה את המחיר- כאשר מדובר בנהג וותיק, ובמקרים מסוימים היא מייקרת את הביטוח- כאשר מדובר בנהג חדש או צעיר הנמנה על נהגי הרכב.

יחד עם זאת, חשוב להבין כי חברת הביטוח עלולה לסרב להעניק ביטוח רכב פרטי. הסיבה לכך נעוצה בעברו של הנהג מבחינת נהיגה, למשל שהיה לו בעבר: שלילת רישיון, עבירות תנועה, מספר רב של תביעות קודמות וכדומה. בגלל "העבר המפואר" של נהג הרכב בעברות תנועה, סביר מאד להניח כי במוקדם או במאוחר תתבע חברת הביטוח- דבר שהחברה לא מעוניינת בו.

כמה  ביטוח רכב פרטי עולה?

ביטוח רכב חובה ניתן כיום לרכוש אצל חברות הביטוח השונות בצורה נוחה אשר מבטיחה לנהג נהיגה חוקית ובטוחה. בכל הנוגע למחירי ביטוח רכב פרטי, חשוב להבין כי הם משתנים בהתאם לחברת הביטוח, לתנאי הפוליסה ולסוגי כלי הרכב.

ההבדל בין סוגי הרכב במחיר הביטוח נעוץ בסיכויים השונים שיש לכל רכב לעבור תאונה. בהתאם לכך מחושבת הפרמיה והסכומים שיינתנו לפיצוי במידה ואכן תוגש תביעה. הפיצוי במקרה של תאונה בביטוח רכב חובה ניתן על נזקי הגוף של הנהג בלבד אך לא על נזקי רכוש.

חשוב לציין כי אמנם חישוב פרמיית הביטוח היא בהתאם למאפייני הרכב והנוהגים בו, אולם בסופו של דבר תמחור הפוליסה הוא בהתאם לשיקול דעתן של החברות. מסיבה זו מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות לפני רכישת ביטוח רכב פרטי.