פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// ביטוח רכב צד ג

אז האם ביטוח רכב צד ג' חשוב?

אין ספק כי ביטוח רכב צד ג' הינו חובה לאור המקרים הרבים העלולים לקרות לנהג הישראלי כיום. בניגוד לביטוח חובה, קבלת שירותים של ביטוח רכב צד ג' אינם מתחייבים על פי חוק, ובעל רכב יכול לבחור שלא לשלם את התוספת הכספית בגינם ולהסתפק בשירותי ביטוח בסיסיים, שאינם כוללים פיצויים על הוצאות היקפיות ונלוות, ביניהן נזקים שנגרמים על ידי הנהג המבוטח עצמו לרכבים אחרים. נהגים הבוחרים לקבל שירותי ביטוח רכב צד ג' נהנים למעשה מכיסויים על הוצאות לא צפויות היקפיות, בהן נתקל כל נהג במהלך תקופת הנהיגה בכביש.

הכיסויים השונים שמכסה ביטוח רכב צד ג' מפורטים בפוליסה עצמה ואולם ניתן לרכוש הרחבות לביטוח הבסיס של צד ג'. בניגוד לביטוח החובה שתכולתו נקבעה על פי חוק ואינה משתנה מחברה לחברה, את ביטוח רכב צד ג' ניתן לרכוש בהיקפים שונים, עם תוספות המתאימות לצרכי בעל הרכב, ביניהם ביטוח שמשות או ביטוח מערכת השמע, ביטוח גרר ושירותי תיקוני דרך, ועוד.

יתרה מכך, בעלי רכב המקבלים שירותי ביטוח רכב צד ג' ייהנו משירותים מקיפים יותר, אולם לא רק. שירותים מהירים יותר, הנאה ממענה מקיף וישיר וסיוע בקרות תקלות כאלה ואחרות, יכולות להוות הבדלים משמעותיים בעת התלבטות בין רכישת ביטוח רכב צד ג'  לבין הסתפקות בביטוח חובה גרידא. בין השירותים הניתנים במסגרת ביטוח רכב צד ג' ייהנה המבוטח משירותי פיצויים לתיקוני רכב – גם במקרים בהם הנזק נגרם שלא על ידי הנהג. כמו כן, הוצאות משפטיות והגנת עורך דין במקרי הצורך – יסופקו על ידי חברת הביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה המפורטים בהסכם.

אף על פי שברב המקרים מדובר בהסכמים ארוכים וקשים להבנה – חשוב מאוד לא להתעצל ולוודא כי אנו מבינים את המשמעות הנרחבת של כל אחד מהסעיפים ותת הסעיפים הקטנים, עד לפרטים. מבוטחים רבים מאוכזבים לגלות רק בקרות מקרה ביטוחי כי חבילת הביטוח הספציפית שלהם אינה מכסה הוצאות אלה ואחרות – ולכן חשוב לקרוא את ההסכם כולו, לוודא שהבנו אילו שירותים הוא כולל ואילו לאו –  ולקבל החלטה על בסיס השירותים אותם אנו צורכים בדרך כלל.