פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// יבוא רכבים באופן אישי- איך לעשות זאת

/
Author: admin Tags: There is no tags Comments: 0

Bookmark and Share

לאחרונה השכילו אנשים רבים להבין כי על מנת להוריד מחירים של מוצרים שונים יש להפחית ריכוזיות וליצור תחרות גדולה יותר בשוק. דרך מצויינת לעשות זאת היא באמצעות יבוא אישי. אחד התחומים בהם מתפתח נושא היבוא האישי הוא תחום הרכב, ובמיוחד רכבי יוקרה. מהם היתרונות ביבוא רכבים באופן אישי. מתי הוא כדאי במיוחד, מה כולל התהליך וכיצד לדאוג לכך שהרכב ישמש אתכם לאורך זמן כך שמאמציכם ישתלמו?

היתרונות שישנם ביבוא רכבים אישי

כאמור, היתרון המרכזי ביבוא רכבים באופן אישי הוא ירידת המחיר. רכישת רכב בחו"ל זולה הרבה יותר מרכישת רכב בארץ. זאת בשל העובדה שנחסכות מספר ידיים דרכן עובר הרכב וגוזרות עליו קופון. הדבר משמעותי במיוחד כאשר מדובר על רכבי יוקרה אשר מחיריהם בארץ גבוהים במיוחד. יתרון נוסף הוא האפשרות לבחירת רכב מתוך היצע רחב ומגוון יותר, כך שהבחירה היא מדוייקת ולא ברירת מחדל מתוך מספר דגמים מצומצם שמייבא היבואן הרשמי של אותו סוג רכב. אפשרות הבחירה יחד עם הורדת המחיר משתלמת לרבים למרות התהליך הסבוך שיש לעבור עד שהרכב עולה על הכביש בארץ.

כיצד נעשה יבוא רכבים אישי?

יבוא רכב אישי הוא תהליך הכולל מספר שלבים. ראשית יש לרכוש את הרכב בחו"ל- לעשות סקרי שוק, להגיע למספר סוכנויות מורשות של הרכב ולבצע רכישה. כעת מתחיל ההליך הבירוקרטי הקשור ליבוא והוא השגת רישיון יבוא רכב. יש לקבל את האישור ממשרד התחבורה וגם מהיבואן הרשמי של אותו סוג רכב. לאחר מכן יש לשלם מיסים כמו מע"מ הנקבע על פי ערך הרכב וגם מכס. לאחר כל אלה עליכם לדאוג להובלה ימית של הרכב, כולל ביטוח שיכסה הוצאת במידה והרכב נפגע בעת ההובלה. כשהרכב מגיע לארץ יש לשחררו מהרכב ולהנפיק רישיון רכב זמני. הנפקת רישיון זה כרוכה בהצגת אישור של מוסך מורשה שיטפל ברכב מעתה ואילך. לאחר בדיקות יהיה ניתן להוציא לרכב רישיון קבוע.

לשמור על הרכב גם לאחר ש"נקלט בארץ"

אמנם כל התהליך עד שהרכב עולה על כבישי הארץ הוא מורכב בפני עצמו, אך עדיין נדרש טיפול בו גם לאחר סיום התהליך. במיוחד כשר מדובר על רכבי יוקרה, חשוב מאוד לבטח אותם בביטוח מקיף. חברות ביטוח רבות מעדיפות שלא לבטח רכבי יוקרה בשל ערכם הגבוה והפיצוי הגבוה שיש לשלם לבעליו בעת תאונה. ישנן חברות ביטוח המתמחות בביטוח רכבי יוקרה ויוכלו להציע את הפרמיה הטובה ביותר עבורכם. מומלץ לבדוק מיהן חברות הביטוח המתמחות ברכבי יוקרה ולפנות אליהן.