פורום של לקוחות לפורום או לפייסבוק שלנו

/// קניית מונית – למה חשוב לעשות ביטוח נהג מונית

/
Author: admin Tags: There is no tags Comments: 0

Bookmark and Share

כל נהג רכב חייב שיהיה לו ביטוח רכב חובה, צד ג' וכן הוא ביטוח מקיף בשביל לשמור על הרכב שלו מפני גניבות, תקלות, שריפות ובעיות אחרות שעלולות להשפיע על הרכב ולגרום לנהג נזק כלכלי אלמלא יעשה ביטוח זה. נהג מונית או מי שחושב על קניית מונית צריך לקחת בחשבון שמבחינתו ביטוח לרכב הוא הרבה יותר מאשר עבור נהג רגיל, זה ביטוח לפרנסה שלו.

נהג מונית מבלה בין 10 ל-12 שעות על הכביש תלוי כמובן בהסדרי העבודה שלו, הוא עושה מאות קילומטרים ביום והמונית בה הוא נוסע מתבלה מהר כתוצאה מכך, שלא נדבר על זה שאם נגנבת המונית או נגרם לה נזק מחבלה, הרי לא רק שבעל המונית צריך לחשוב על קניית מונית חדשה (בהנחה ולא ניתן לתקן אותה) אלא שהוא גם מפסיד ימי עבודה יקרים כתוצאה מכך. לכן חשוב שכל נהג מונית יהיה בעל ביטוח רכב שמתאים למקצוע, כך הוא יהיה מכוסה ברמות מסוימות ויקבל פיצוי על ימים שהוא איננו יכול לעבוד.

מה כולל ביטוח נהג מונית

כל מי שחושב על קניית מונית בפעם הראשונה רצוי שיבחן פוליסות שונות של חברות ביטוח עבור נהגי מוניות מה הן מציעות וכמה זה עולה. הפוליסה צריכה לכלול את המונית, את כל מה שיש בה וכן פיצוי והן את הנהג עצמו. כידוע לא רק הרכב נמצא בסיכון שיקרה לו משהו (כתוצאה מתקלה, בלאי או זדון) אלא גם הנהג, במיוחד מי שעובד באזורים מועדים לפורענות. לכן הביטוח צריך לכלול את שלושת המרכיבים הנ"ל.

בכל הקשור למונית הרי שהביטוח צריך לכלול מצבים של תאונות, חבלות, שריפות, נזקים ותקלות אשר משביתות את הרכב, כשלנהג יש אפשרות לקבל רכב חלופי במקרה הצורך. הביטוח כולל נזקים לשמשות, החלפת גלגל, שירותי גרירה, וכל מצב בו נגרם לרכב נזק. חשוב להבין שכל נזק יכול להשבית את הרכב ובכך למנוע מהנהג אפשרות לעבוד ועל כן הוא יפסיד ימי עבודה. לכן חשוב שהפוליסה תכסה כמה שיותר פרטים ומצבים.

מבחינת הדברים שנמצאים בתוך הרכב, הרי שפוליסת ביטוח של נהג מונית כוללת גם את הציוד של הנהג וגם את הציוד של הנוסעים. הרבה פעמים נהגי מוניות מסיעים נוסעים לשדה התעופה או למקומות אחרים עם מזוודות וציוד רב, אם חס וחלילה נגרם נזק לציוד בזמן הנסיעה או בזמן שהם נמצאים במונית, זה יכול להיות מאוד לא נעים, לכן הביטוח צריך לכלול גם את הציוד של הנוסעים.

אך החשוב מכל הוא ביטוח מלא עבור הנהג וכן ביטוח צד ג' מלא. להבדיל מנהג רגיל, שמסיע אנשים מעת לעת, נהג מונית מסיע נוסעים כל הזמן ולכן הוא חייב שיהיה לו ביטוח עבורם, אחרת אם חס וחלילה יקרה להם משהו והוא לא יהיה מבוטח, הוא עלול להינזק באופן קשה. כל מי שחושב על קניית מונית או כל נהג שעומד בפני רכישת פוליסת ביטוח למונית, חייב לקחת את זה בחשבון.